fbpx

Anýžová Fotografie

Děti nám rostou jako z vody.  Pepíček ještě včera nechodil a dneska nám přivedl představit nevěstu, 🙂 Kde jsou ty vzpomínky kdy svoje děti hladíte po vlasech, hrajete spadla lžička do kafíčka a nebo učíte děti jezdit na kole….

Rodinná fotografie je především venkovní fotografie. Ideální čas je hodinu před západem slunce, kdy je nejlepší světlo. Chápu, že hlavně v letním čase je to dost pozdě pro malé dětičky. Pro tento případ navrhuji druhy ideální čas a to je brzy ráno, pokud nejste ranní ptáčátka není problém fotit i v jiný čas. No a pročvenku? Snažím se zamrazit vaše společné chvíle přirozeně. Třeba jak hrajete hru, nebo se jen tak procházíte. Rádi vyrážíte na piknik a pozorujete západ slunce? Vše, co rádi společně děláte lze zachytit jako vzpomínka.

Další a důležitá věc, kterou připravují hlavně maminky je, co si obléknout na rodinné focení. Pravdou je, že oblečení hraje velice důležitou roli v tom, jak výsledná fotka bude vypadat. Na druhou stranu je důležité aby jste se cítili dobře a přirozeně. Maminky krásně sladí dětičky a na sebe trochu zapomínají. Prosím nedělejte to. Věc se má tak, že diváka na fotce jako první zaujme žena a potom všichni ostatní. Zvolte na focení šaty či sukni. Ideálně delší a nepříliš upnuté, které podtrhnou dynamiku portrétů a ženám většinou lichotí.

Když budete následně kombinovat oblečení pro zbytek rodiny, doporučuji vyvarovat se křiklavých barev či nápisů. Určitě stojí za to, aby celá rodina byla sladěna do stejného stylu či barevné palety. Není nutné, aby všichni byli oblečeni v jedné barvě, ale aby se k sobě oblečení hodilo. Je hezké vybrat dvě hlavní barvy a pak neutrální tóny, které šatník doplní. Záleží také, v jakou roční dobu se focení odehrává. K jarní a letní přírodě se hodí pastelové barvy, naopak k podzimu zase teplé barvy. Nebojte se ani doplňků – klobouků, šál a zajímavých šperků. Pouze kšiltovky pro muže nedoporučuji, není jim pak vidět do obličeje.